Logo
Po-Pá 9:00-16:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak správně chovat miminko? A co rozhodně nedělat?!
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Zákaznická podpora eshopu Hravé dítě
+420 731 817 323 Po-Pá 9:00-16:00
08.10.2020
Komentáře (0)

Jak správně chovat miminko? A co rozhodně nedělat?!

Narození dítěte je velmi radostná událost, avšak rodiče, a to především  prvorozenců, mají také strach, jak správně své miminko uchopit a chovat. V následujícím článku si řekneme, jakým způsobem novorozence chovat, jak ho uchopit a hlavně jak se vyvarovat častým chybám.

 

Jak tedy miminko správně nosit?

Nejdůležitější je dát pozor na jeho hlavičku. Tu podložte dlaní pro bezpečné uchopení. U praváků pravou rukou a u leváků levou rukou. Druhou ruku poté jemně vsuneme pod zadeček, ale jen pokud jsme si jisti, že dítě držíme pevně a bezpečně. Postupně miminko přilneme k hrudníku jeho bokem. Neustále musíme dbát na jeho hlavičku a krk, jelikož miminko do cca 2 měsíců nedokáže samo kontrolovat pohyb své hlavičky. Při nošení novorozence je vždy potřeba jednat opatrně a jemně.

 

Co určitě nedělat!

 

û  Prudké pohyby

û  Hlasité mluvení

û  Nikdy nenosit ve svislé poloze

û  Netřást s ním

û  První 4 měsíce nenosit v šátku nebo v nosítku

û  U autosedaček jen při převozu v autě a na kratší vzdálenosti

 

Pozice na tygříka

 

V této pozici držíte dítě v jedné ruce tak, aby jeho hlavička byla opřená do vašeho lokte a nožičky se mohly volně hýbat a směřovaly směrem dolů k vaší dlani. Miminko by se nemělo držet obráceně, tedy mít hlavičku ve vaší dlani a nožičky směrem k vnitřní straně lokte.

 

Pozice klokánkování

 

Jednoduše se dítě opře zády o váš hrudník, získá tak oporu pro hlavičku a páteř, zároveň má velký rozhled po světě, zkrátka takový váš malý klokánek. Nezapomeňte ho jednou rukou přidržovat na hrudníku a pod zadečkem.

 

Pozice pro odříhnutí

 

Pro odříhnutí jsou možné jak polohy tygříka a klokánkování, ale nejlepší je asi pozice na rameni. Vzduch může krásně odcházet vzhůru a bříško miminka je lehce opřené o vaše tělo. Je možné, že si lehce ublinkne, ale to není na škodu, alespoň vyšel vzduch ven a nebolí ho v bříšku.

 

Závěrem

 

Věříme, že situaci ohledně správného nošení miminka hravě zvládnete, určitě však doporučujeme veškeré věci ohledně novorozence konzultovat s vaším lékařem, který ví nejlépe, jak veškeré situace zvládnout a moc rád vám poradí.

 

Děkujeme za přečtení našeho článku a přejeme vám krásný den.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Prodáváme


   

 

 

 

Zákaznická podpora eshopu Hravé dítě
Po-Pá 9:00-16:00
Copyright by Hravé dítě
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz